czwartek, 14 grudzień 2017, Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy

Co nowego w kalendarzu imprez? Spotkanie branży turystycznej

Muzycznie zapowiada się tegoroczne lato, a dokładnie wydarzenia promocyjne, które będą miały miejsce w najbliższym czasie na terenie naszej gminy. Mówimy tu nie tylko o 15. edycji Festiwalu Kaszy Gryczaki, który odbędzie się 12- 13 sierpnia w Parku Misztalec., ale także o Dniach Janowa. Temat tegorocznych Dni Janowa Lubelskiego był jednym z punktów programu  spotkania z branżą turystyczną, które odbyło się 18 maja w Urzędzie Miejskim.

Dni Janowa Lubelskiego

Już 17-18 czerwca br., zapraszamy na Dni Janowa. W pierwszy dzień w sobotę odbędzie się Mazovia MTB Manathon, natomiast w drugi dzien, w niedzielę przewidziano występy zespołów lokalnych, przedszkolaków,  jak również zostaną wręczone wyróżnienia „Antek Roku”, odbędzie się losowanie nagród w konkursie „Z paszportem turystycznym po Ziemi Janowskiej”. Wieczorem koncert zespołu „Pawkin” oraz występ Jacka Kawalca. Tegoroczne Dni Janowa odbędą się na terenie Parku Rekreacji ZOOM NATURY.

Cisowianka Mazovia MTB Marathon

W pierwszy dzień tegorocznych Dni Janowa odbędzie się Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Organizatorem jest Cezary Zamana i Bike Club Janów Lubelski. Trasy dla Hobby i Fit powiodą przez Lasy Janowskie, zaś trasa Mega i Giga będą prowadzic, jak podkreślają organizatorzy  "na sławne wśród rowerzystów (i nie tylko) lubelskie przepaście oraz Roztocze". Dodajmy, że w tym roku ma miejsce 13. edycja Mazovii. Multum tras, gwarantujących niezapomniane wrażenia, w tym jedna z nich odbędzie się w Janowie Lubelskim. Dystanse jakie czekają na uczestników to m.in: Hobby – 8km, Fit – 29 km, Mega – 55 km, Giga – 80 km.

Wakacje w Zoomie Natury

W tym roku, po raz pierwszy na terenie Parku Rekreacji ZOOM NATURY w okresie wakacje tj. w lipcu i sierpniu obędą się muzyczne czwartki (wystąpią zespoły, m.in. „Północ-Południe”, „Lawa”), muzyczne soboty (zagra dla Państwa DJ), zaś w niedziele odbędą się spotkania o charakterze integracyjnym, rekreacyjnym przygotowane przez organizacje pozarządowe, czy instytucje. M.in. przez Stowarzyszenie Kobiet Powiatu Janowskiego, Klub Żeglarski „Zefir”, Ochotniczą Straż Pożarną z Zofianki Górnej przy współpracy z Komendą Powiatowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim,  Carp Klub, Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim, Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Innowacji Językowej, Stowarzyszenie „Wawrzynek”, Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Promyk”, Atletic, Pegaz, Strefa Kobiet.

Moto Festiwal 2k17

W lipcu spotkamy się nie tylko na Ogólnopolskim Spotkaniu Garncarskim w Łążku Garncarskich organizowanym przez Muzeum Regionalnym w Janowie Lubelskim, na Festiwalu Muzyki Tradycyjnej „Na rozstajnych Drogach” organizowanym przesz Szkołę Suki Biłgorajskiej Krzysztofa i Zbigniewa Butrynów, czy na Festiwalu Filmu i Telewizji FART (organizator Janowski Ośrodek Kultury), jak również na Moto Festiwalu 2k17 organizowanym m.in. przez Krzysztofa Dyjach, Zoom Natury, Janowski Ośrodek Kultury. Festiwal odbędzie się w dniach 1-2 lipca. Po raz pierwszy w Janowie Lubelskim będzie mieli możliwość zobaczyć najlepsze projekty tuningowe, jak i klasyki motoryzacji, odbędzie się pokaz stuntu ekipy Level Hard. Ponadto zagra Dj Afryka, Dj Cookie, Homex, Arab.

Jubileusz Olek Orkiestry

Grają nam dokładnie od 20 lat, Olek Orkiestra pod batutą Aleksandra Krzosa uświetnia każde wydarzenie o charakterze patriotyczno – religijnym, uroczystości państwowe, jakie ma miejsce w naszym mieście, i nie tylko. Są obecni na Festiwalu Kaszy Gryczaki. W tym roku, 23 lipca (niedziela) Olek Orkiestra będzie świętować Jubileusz 20-lecia istnienia, na który już dzisiaj wszystkich zapraszamy.

Dodajmy, że czwartkowe spotkanie poprowadziła Katarzyna Dzadz – Kierownik Referatu Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego, która zaprosiła branże turystyczną o możliwość wystawienia swoich produktów podczas nie tylko Festiwalu Kaszy Gryczaki, ale również podczas Dni Janowa, czy Moto Festiwalu k217. Imprez, które będą miały miejsce na terenie Parku Rekreacji Zoom Natury.