czwartek, 18 styczeń 2018, Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

Wybrano terenowe i powiatowe władze Prawa i Sprawiedliwości

Struktury PiS w powiecie janowskim powstały w 2003 r. jako komitet terenowy w Janowie Lubelski obejmujący swym zasięgiem cały nasz powiat. W związku z coraz większą ilością członków organizacja terenowa w tym roku została podzielona na cztery komitety dopasowane zasięgiem działania do okręgów wyborczych do Rady Powiatu.

W listopadzie br. odbyły się wybory do Zarządów Terenowych Komitetów PiS: Janów Lubelski, Modliborzyce - Potok Wielki, Batorz – Godziszów oraz Chrzanów – Dzwola, w wyniku których powołane zostały lokalne Zarządy.

W gminie Janów Lubelski w skład Zarządu weszli: Ewa Janus, Artur Pizoń, Andrzej Łukasik, Jan Czaja oraz Czesław Krzysztoń. Na przewodniczącego Komitetu PiS wybrany został Artur Pizoń.

W komitecie Modliborzyce - Potok Wielki w skład Zarządu weszli: Magdalena Kamińska, Grzegorz Pyrzyna oraz Michał Komacki.  Na przewodniczącego Komitetu PiS wybrany został Grzegorz Pyrzyna.

W komitecie Batorz – Godziszów w skład Zarządu weszli: Paweł Golec, Józef Łagód oraz Krzysztof Bednarczyk. Na przewodniczącego Komitetu PiS wybrany został Paweł Golec.

W gminach Chrzanów – Dzwola w skład Zarządu weszli: Dariusz Balwierz, Władysław Sowa oraz Daniel Rawski. Na przewodniczącego Komitetu PiS wybrany został Władysław Sowa.

Po wyborze władz terenowych w czterech komitetach, w grudniu br. odbyły się wybory do Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości. Zarząd liczy osiem osób. W wyniku przeprowadzonego głosowania wybrano Zarząd, w skład którego weszli: Jerzy Bielecki, Jan Frania, Paweł Golec, Czesław Krzysztoń, Artur Pizoń, Grzegorz Pyrzyna, Władysław Sowa, Zenon Zyśko.

Na podstawie zarządzenia Prezesa Zarządu Okręgowego PiS w Lublinie i po przeprowadzonych głosowaniach ukonstytuował się Zarząd Powiatowy PiS w Janowie Lubelskim. Przewodniczącym  został Poseł na Sejm RP Jerzy Bielecki, sekretarzem Artur Pizoń, skarbnikiem Paweł Golec.

Dla struktur PiS w Janowie Lubelskim jest to historyczny moment, po raz pierwszy powołano Zarząd Powiatowy PiS. Struktury PiS w powiecie janowskim stale się rozbudowują, przybywa członków jest ich obecnie 110.  Wnoszą oni nową jakość i pomysły na funkcjonowanie naszej organizacji. W chwili obecnej każda z gmin ma swoją reprezentację i będzie odpowiedzialna przed władzami powiatowymi za swoje działanie. Cieszy też duża frekwencja na przeprowadzanych wyborach i liczba aktywnych członków.

Należy również podkreślić, że w powiecie funkcjonuje Forum Młodych PiS, do którego mogą należeć osoby do 30-go roku życia. FM PiS stanowi zaplecze naszej partii. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do współpracy.